Historie

I. oddíl vznikl v roce 1995 jako smečka vlčat. Smečka měla tři družiny: Zelenou, Červenou a Modrou šestku. V případě velkého počtu dětí byly vytvářeny nové družiny – Šedá a Fialová šestka.

V roce 2001 zanikla Zelená a vznikla staronová Šedá šestka. V roce 2004 se oddíl přeskupil na 1. chlapecký oddíl. Vytvořila se čtvrtá družina, tentokrát skautská – Orlíci. Ještě v tomto roce došlo k jedné radikální změně – náš oddíl dostal jméno Bílá stopa. Celý název tedy zní: 1. chlapecký oddíl Bílá stopa.

Oddíl se poté nadále vyvíjel a do 24.2.2006, kdy byl založen oddíl 2., vznikla ještě družina Vlků, která spolu s Orlíky vyplnila řady nového 2.oddílu.

Tradice

Na podzim máme tradiční víkendovou výpravu na Kvíčalku, kam jezdívají nejstarší družiny. Tedy celý oddíl kromě družiny nováčků.

Dále máme v prosinci společnou (oddílovou) vánoční schůzku s hromadou cukroví a dobré sváteční nálady. Sobota před Štědrým dnem pak patří tradiční vánoční výpravě za jmelím.

Koncem března se celý oddíl (tedy tentokrát i s družinou nováčků) sejde na víkendové výpravě na Kvíčalce. O velikonočních prázdninách – na Zelený čtvrtek jezdíme do Moravského krasu.

Červen se pak nese ve znamení sobotních brigád na tábořišti, protože je potřeba si připravit místo na tábor.

Tradičně míváme tábor prvních 14 dní v červenci. Jezdíme na naši domovskou základnu na Kvíčalce, ale také jezdíváme na tábořiště v Trpíku, které je vzdáleno asi 20 Km od Moravské Třebové.

V září potom přechází naše nejstarší družina do 2. oddílu.